Nr1

Kiermasz Świąteczny

Dnia 6. grudnia w naszej szkole odbył się również kiermasz ozdób świątecznych oraz słodkich wypieków, zorganizowany przez SU oraz Szkolne Koło Wolontariatu w ramach akcji charytatywnej „Pomoc Miłoszkowi”.

Cała kwota pieniężna zebrana podczas akcji zostanie przekazana na leczenie chłopca z naszej gminy.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom oraz osobom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji naszej Akcji. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Słupcu.

Wizyta Świętego Mikołaja oraz Turniej Mikołajkowy tenisa stołowego – mikołajki w naszej szkole

6. grudnia jest dniem na który uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekały. W tym dniu w naszej szkole miała miejsce prawdziwa inwazja Mikołajów.  Od samego rana po korytarzach i klasach kręciły się dzieci ubrane na czerwono,w pięknych mikołajkowych czapkach, oczekując wizyty Prawdziwego Św. Mikołaja.

            Spotkanie integracyjne ze Św. Mikołajem odbyło się na sali gimnastycznej. Podekscytowane dzieci przywitały gościa piosenką i obiecały że będą bardzo grzeczne w domu i w szkole. Św. Mikołaj obdarował wszystkich uczniów drobnymi upominkami.

            Po wizycie bardzo ważnego gościa mogliśmy przystąpić do II już Mikołajkowego Turnieju w Tenisie Stołowym. Zawody zostały zorganizowane nie tylko dla uczniów naszej szkoły ale również dla rodziców i nauczycieli. Każdy mógł przystąpić do rozgrywek i wykazać się umiejętnościami gry w tenisa stołowego. Pomimo chłodnej aury na dworze w tym dniu na naszej sali gimnastycznej panowała gorąca atmosfera. Każdy z uczestników chciał zdobyć upragniony medal.

Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach.

W kategorii Dziewcząt :

I miejsce zajęła Julia Kurnal uczennica kl VII

II miejsce – Anna Wróbel Uczennica kl III

III miejsce – Magdalena Tąbor Uczennica klasy IV

IV miejsce Amelia Dynak uczennica klasy V

W kategorii Chłopców :

I miejsce wywalczył Piotr Wróbel uczeń kl. VII

II miejsce zajął Kacper Adamczyk z kl VII

III miejsce zdobył Szymon Czupski uczeń kl VII

IV miejsce zajął Maciej Machura z kl VII

V – VI miejsce wywalczyli Bartosz Tąbor oraz Wiktor Kurnal z kl VI

W kategorii Open:

I miejsce wywalczył radny naszej miejscowości Konrad Szymczyk

II miejsce zajął Ks. Proboszcz naszej Parafii Krzysztof Migacz

III miejsce zajął Pan Waldemar Drożdż

IV miejsce wywalczył P. Krzysztof Woźniak.

Wszyscy Laureaci Zawodów otrzymali pamiątkowe medale, wykonane przy użyciu drukarki 3D oraz dyplomy, które wręczył Pan Dyrektor szkoły Piotr Piasecki.

Nagrodzono również najmłodszych uczestników Turnieju Annę Wróbel, Weronikę Klarę oraz Oliwiera Woźniaka uczniów klasy III.

            Niewątpliwie 6 grudnia był dniem dla wszystkich pełnym pozytywnych wrażeń, emocji oraz integracji naszej społeczności.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom za tak liczny odzew na nasz integracyjny Turniej, dziękujemy za wsparcie i za to, że zawsze można na Was liczyć, bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe. Dziękujemy!

Dziękujemy również Panu Zbyszkowi Zalińskiemu oraz OSP w Słupcu za zorganizowanie dodatkowych stołów tenisowych dla sprawniejszej organizacji zawodów.

Wizyta Koziołka Matołka w naszej szkole

Wspaniałe przeżycie dla naszych uczniów! Dzieci naszej szkoły miały niezwykłą przyjemność gościć animatorów z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Podczas fascynujących odwiedzin, maluchy zostały zaproszone do magicznego świata baśni i kreatywności. Centrum przygotowało dla nich unikalne atrakcje, pobudzając wyobraźnię i rozwijając pasję do sztuki. To nie tylko edukacyjna podróż, ale także emocjonująca przygoda, która z pewnością zostanie w pamięci naszych uczniów na długo. Dziękujemy Europejskiemu Centrum Bajki za niezapomniane chwile, które wzbogaciły nasze dziecięce doświadczenia!

Rozpoczynamy przygodę z projektami eTwinning w roku szkolnym 2023/2024

W tym roku szkolnym w naszej szkole prowadzone będą trzy międzynarodowe projekty eTwinning. Projekty zaplanowane zostały do realizacji w ciągu (prawie) całego roku szkolnego. Projekt pn. „Creativity has no limits” (Kreatywność nie ma granic) przeznaczony jest dla  uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe (wiek od 7 do 11 lat). W projekcie uczestniczy 10 szkół (z Polski, Grecji, Słowacji, Rumunii, Hiszpanii i Turcji). Jak wskazuje nazwa w trakcie realizacji poszczególnych zadań uczniowie będą rozwijać swoją kreatywność poprzez wykorzystanie różnych technik plastycznych i technicznych oraz narzędzi internetowych. Założycielem oraz koordynatorem projektu jest p. Monika Piasecka, Nauczyciel współprowadzący – p. Barbara Czaja.

Projekt pn. „Friends around the world” (Przyjaciele z całego świata) przeznaczony jest dla uczniów klasy piątej (wiek od 11 do 12 lat). Uczestniczy w nim 7 szkół (z Polski, Grecji, Turcji, Rumunii, Hiszpanii i Włoch). W projekcie będą rozwijane kompetencje kluczowe, uczniowie nauczą się korzystać z różnych narzędzi internetowych. Oprócz typowych opisów domów, miasteczek, szkół, przeprowadzimy ankiety, stworzymy poradnik, prezentacje oraz krótkie filmiki (o zainteresowaniach, zwierzątkach domowych, ochronie środowiska, cyberbezpieczeństwa, itd.). Założycielem projektu jest p. Piotr Piasecki, koordynatorem – p. Monika Piasecka.

Uczniowie klasy ósmej uczestniczą w projekcie pn. „Teens go green” (Eko-nastolatki) razem z uczniami z 13 szkół (Polska, Grecja, Włochy, Hiszpania, Turcja, Chorwacja, Litwa, Rumunia, Węgry). W tym projekcie uczniowie będą rozwijać wiedzę dotyczącą środowiska oraz, co ważniejsze, będziemy wykorzystywać tę wiedzę w praktyce: założymy zielnik, przeprowadzimy ankiety, przeprowadzimy zbiórki śmieci, stworzymy plakaty o ochronie środowiska. Będziemy tworzyć plakaty, infografiki, prezentacje, ebooki i krótkie filmiki o ochronie środowiska – szczególnie tego lokalnego. Założycielem i koordynatorem projektu jest p. Monika Piasecka.

We wszystkich trzech projektach głównym celem jest doskonalenie wiedzy i umiejętności z języka angielskiego, doskonalenie umiejętności cyfrowych, poznanie kultury innych krajów oraz zdobycie nowych znajomości.

Jesteśmy pewni, że każdy z nich będzie wspaniałą przygodą!

Wszystkie projekty oprócz swoich publicznych strony Twinspace, będą dokumentowane na stronie internetowej naszej szkoły: http://zspslupiec.pl/etwinning/

Uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Bo wolność – to nie cel lecz szansa by
Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia
Wolność – to ta najjaśniejsza z gwiazd
Promyk słońca w gęsty las, nadzieja

Słowa pieśni Marka Grechuty wybrzmiały podczas akademii w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał wolność. Wolność wpisana była i jest w dusze Polaków. Wolność to skarb, który wielu naszych rodaków okupiło najwyższą ceną na ziemi – ceną życia. W tym dniu oddajemy hołd wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją. 14 listopada br. uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani. Dodatkowym elementem stroju były biało-czerwone kotyliony. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, czym włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Uczniowie klasy siódmej i ósmej zaprezentowali program artystyczny przypominający ważne wydarzenia historyczne, od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów, po jej odzyskanie 11 listopada 1918r. Przeprowadzili niecodzienną lekcję historii, ucząc młodszych kolegów zrozumienia takich słów jak Polska i niepodległość. Przedstawili utwory poetyckie oraz sceny pantomimiczne podkreślające nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Strofy wierszy przeplatały się z radosnym brzmieniem pieśni legionowych, które zaprezentowali uczniowie poszczególnych klas. W ten sposób cała nasza społeczność szkolna aktywnie uczestniczyła w tej wyjątkowej lekcji patriotyzmu, która przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji to także patriotyzm.
Na koniec pan dyrektor Piotr Piasecki podziękował uczniom i nauczycielom przygotowującym tę uroczystość i czuwającym nad jej przebiegiem – pani Danucie Krupie, pani Marii Mółce oraz pani Barbarze Czai.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego celebrowania tego niezapomnianego dnia. Niech ta rocznica będzie dla nas wszystkich przypomnieniem o naszych korzeniach, dumy z bycia Polakami i wdzięczności za naszą niepodległość.