Nr1

Rozstrzygnięcie świątecznych konkursów plastycznych

W tym roku gminny świąteczny Konkurs plastyczny organizowany przez SCKiB w Szczucinie odbywał się pod nazwami „Bałwan nie tylko malowany” (kategoria przedszkola) oraz „Wyczarujmy świąteczny nastrój” (kategoria szkoły podstawowe). Uczniowie naszej szkoły zajęli w nim następujące miejsca:

  • w kategorii przedszkola:

I miejsce: Antonina Zając, Marika Gadziała, Aleksandra i Kamil Szymczyk,

wyróżnienie Adam Jachym.

  • w kategorii szkoły podstawowe – klasy I – IV:

I miejsce Weronika Zalińska,

II miejsce Agata Padykuła, Adrian Chrabąszcz,

III miejsce Anna Wróbel, Szymon Sieroń,

wyróżnienie Nikodem Szymczyk.

w kategorii szkoły podstawowe – klasy V – VIII:

III miejsce Maja Puła.

Zdjęcia dzięki uprzejmości SCKiB w Szczucinie.

Mikołajkowy Turniej w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych w Gminie Szczucin

Dnia 20 grudnia bieżącego roku na Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie odbył się Mikołajkowy Turniej Szkół Podstawowych z Gminy Szczucin w piłce nożnej zorganizowany przez ZNP odział w Szczucinie pod patronatem Burmistrza Szczucina.

W zawodach uczestniczyło 5 szkół. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Klara, Pavlo Mytchenko, Wiktor Kurnal, Maciej Machura, Kacper Adamczyk, Szymon Czupski, Piotr Wróbel, Patryk Kierys, Filip Woźniak.

Turniej rozegrano systemem „ każdy z każdym”.

Pierwszy pojedynek a zarazem najtrudniejszy przegraliśmy ze SP Szczucin 2:1,  w drugim meczu nasi chłopcy spotkali się ze z drużyną z Borek ten mecz wygraliśmy 1:0, następnie walczyliśmy ze Szkołą z Zabrnia, również wygraliśmy 1:0,  na ostatniej prostej zmierzyliśmy się z zawodnikami z Radwana wygrywając 1:0. W klasyfikacji końcowej nasi chłopcy zajęli II miejsce.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary które wręczył  w- ce Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Pan Tomasz Bełzowski.

Serdecznie Dziękujemy organizatorom Turnieju za wspaniałą atmosferę podczas zawodów a naszym uczniom Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Warsztaty bożonarodzeniowe

Podczas warsztatów bożonarodzeniowych uczniowie klas I-III oraz zaproszone panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słupcu wykonywali świąteczne ozdoby robiono techniką decoupage. Dzięki uprzejmości pań Wioli Gadziała, Annie Chrabąszcz oraz Agnieszce Syper poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia za co im bardzo dziękujemy. Takie warsztaty to idealna okazja aby się zintegrować oraz pokazać swoje umiejętności młodemu pokoleniu. Panie zachęcały do wykonywania samodzielnie ozdób świątecznych oraz udzielały cennych wskazówek jakiej dobrać techniki, materiały czy kolory. Panie dbały o estetyczne dekorowanie ozdób. Wykonane przez dzieci piękne bombki ozdobiły szkolną choinkę. Organizatorami spotkania były p. Lucyna Klara i p. Barbara Czaja. Uczniom zajęcia bardzo się podobały. Bardzo dziękujemy i już dziś zapraszamy na następne spotkanie plastyczne z członkami Koła Gospodyń.