Nr1

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. st. sierż. Ignacego Łazarza ps. „LOT”

Dnia 5. czerwca 2024 roku w Zespole Szkół w Bolesławiu odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. st. sierż. Ignacego Łazarza ps. ,,LOT”. Konkurs organizowany jest dla upamiętnienia lokalnego bohatera, żołnierza Armii Krajowej, który zginął po nierównej walce z niemieckimi żołnierzami 3 lipca 1944 roku.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: pan Wiesław Krajewski Poseł RP X kadencji, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Wójt Gminy Bolesław.

Wyniki konkursu:

Kategoria: solista – szkoła podstawowa klasy IV-VI

III miejsce – Julia Kupiec (Zespół Szkolno Przedszkolny Słupiec).

Nagroda specjalna dla najlepszego wykonawcy, ufundowana przez mgr Jana Wieczorka Dyrektora Zespołu Szkół w Bolesławiu, przyznana została Julii Kurnal.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: Zespół Szkół w Bolesławiu

W czwartek 6 czerwca 2024 r. wybraliśmy się na wycieczkę do OSP w Słupcu aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy i pokazali pomieszczenia w których znajdują się różne pojazdy ratunkowe i ubrania w których wyruszają na akcję.
Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Na koniec dzieci gorąco podziękowały strażakom za miłe i pouczające spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.
Gorąco dziękujemy Panom Strażakom z OSP Słupiec za poświęcony czas, cierpliwość i tak pouczające spotkanie.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych strażaków jeszcze raz!

III miejsce Piotra Wróbla w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

Śmiało można powiedzieć, że już tradycją naszej szkoły jest fakt, iż z Powiatowego Konkursu Ortograficznego nie wracamy z pustymi rękoma. Nie inaczej było i w obecnej, już XXIV edycji konkursu Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego, która odbyła się 28 maja br. W Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Julia Kupiec z kl. VI oraz Kacper Adamczyk i Piotr Wróbel z kl. VII. Frekwencja dopisała, gdyż „do boju”  z bykami ortograficznymi stanęło niemal  pięćdziesięcioro reprezentantów szkół podstawowych z całego powiatu. Z wielką radością i dumą śpieszymy oznajmić, że Piotr Wróbel stanął na III stopniu podium.

Piotrze, gratulujemy !!!

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS – wyniki
Zakończył się XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez KRUS, skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Tematem tegorocznej edycji było: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzacja świadomości dotyczącej czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie powinno się powierzać dzieciom poniżej 16. roku życia. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie.
Z radością informujemy, że Antonina Zając, z naszego przedszkola, z Grupy Skrzaty zdobyła I miejsce w etapie regionalnym. Brawo!
Pozostali uczestnicy biorący udział w konkursie, czyli Celina Sołtys, Piotr Wróbel, Maja Puła, Ania Wróbel, Szymon Sieroń otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy, że podzieliliście się swoimi talentami i pomysłowością z wykonaniu prac konkursowych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka rowerowa do Muzeum Drogownictwa  Szczucinie

17 maja br. uczniowie kl. VI – VIII wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę rowerową po swojej małej ojczyźnie. Celem wyjazdu było poznanie bliskiego dzieciom regionu, jego środowiska przyrodniczego i zabytków, a także upowszechnianie form aktywnego wypoczynku i podnoszenie sprawności fizycznej. Trasa wycieczki wiodła malowniczymi drogami Słupca, Załuża i Dąbrowicy do Muzeum Drogownictwa  Szczucinie. Naszą  wycieczkę uznajemy za bardzo udaną. Cyba wszystkim brakowało tego rodzaju wspólnej aktywności,  rozmów na tematy poważne i te troszkę mniej oraz grupowego wysiłku. Kto wie, może niebawem znów taką wycieczkę powtórzymy?