Dnia 19 czerwca przedszkolaki udały się do lokalnego sklepu po lody, a następnie na mini piknik na kocu. Pogoda i humory dopisały!






































We wtorek 18 czerwca 2024.dzieci z grup Biedronki I Skrzaty radośnie spędziły czas w sali zabaw Kulkolandu w Radomyślu Wielkim. Dzieci bawiły się świetnie przez 3 godziny, każdy kto poczuł zmęczenie, mógł odpocząć przy stoliku zajadając najlepsze skarby zgromadzone w plecaku. Z Kulkolandu przenieśliśmy się do Pizzeri Hawana w Szczucinie gdzie czekała na Nas przepyszna pizza. Gdy już napełniliśmy brzuszki wróciliśmy do przedszkola gdzie czekali na Nas stęsknieni rodzice.















































































































































Konkurs czytelniczy trwał cały rok szkolny, jego celem było popularyzowanie czytelnictwa, aktywizowanie oraz wyrabianie nawyku systematycznego czytania, promocja książki i czytelnictwa. Ocenie konkursowej podlegała aktywność czytelnicza wyrażona liczbą wypożyczonych książek.
Tytuł „Najlepszego Czytelnika” w roku szkolnym 2023/2024 otrzymują:
Tytuł „Najlepiej Czytającej Klasy”
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięscy I miejsc dodatkowo nagrody książkowe.
Gratulujemy uczniom i ich rodzicom osiągnięcia wysokich wyników czytelniczych oraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycjach konkursu.











W kwietniu uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie EDI PANDA. Konkurs o zróżnicowanym stopniu trudności przeznaczony był dla chętnych uczniów klas IV-VIII. W konkursie brało udział tysiące uczniów z całej Polski. Otrzymaliśmy właśnie oficjalne wyniki.
Konkurs z języka angielskiego odbył się 10 kwietnia. Najlepszy wynik w szkole uzyskał uczeń klasy 7 – Piotr Wróbel. W konkursie brali także udział: z klasy 4 – Magdalena Tąbor, z klasy 5 – Kinga Kozioł, Amelia Dynak, z klasy 6 – Ilona Zalińska, Julia Kupiec, z klasy 7 – Kacper Adamczyk, Celina Sołtys, z klasy 8 – Nicola Syper.
Konkurs przedmiotowy z historii miał miejsce 11 kwietnia. Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 7 – Piotr Wróbel – zdobył tytuł Laureata V miejsca. W konkursie wzięli także udział, z klasy 5 Karolina Wójcik, z klasy 6 Jakub Opałacz, Ilona Zalińska, Julia Kupiec oraz z klasy 7 – Łukasz Kużdżał.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.
Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie. Gratulujemy!














Dnia 14. czerwca naszą szkołę odwiedził dzielnicowy asp. Łukasz Liguz. Pan policjant przeprowadził pogadankę której celem było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberbezpieczeństwa, uwrażliwiał na odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozważne zamieszczanie wszelkich informacji czy fotografii na portalach społecznościowych. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.






W czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, w trakcie których uczniowie głosowali na najciekawsze książki jakie przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Celem działania było poznanie faktycznych preferencji czytelniczych uczniów, jaki i zebranie materiału pomocnego podczas zakupów w ramach NPRC.
Akcja ta to największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy.
Wszystkim głosującym i zaangażowanym w przeprowadzenie wyborów serdecznie dziękujemy!
















Dnia 4 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VII- VIII. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowań oraz pogłębienie motywacji do nauki języka niemieckiego. Uczestnicy klasy VII rozwiązywali zadania otwarte z zakresu wiedzy gramatycznej i leksykalnej. Natomiast klasa VIII wykazała się wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasa VII:
1 miejsce – Piotr Wróbel
2 miejsce- Maja Puła oraz Celina Sołtys
3 miejsce- Julia Kurnal
Klasa VIII:
1 miejsce – Kacper Mazur
2 miejsce- Hubert Mędrek
3 miejsce- Nikola Syper oraz Filip Woźniak
Gratulujemy odwagi i ambicji wszystkim uczestnikom konkursu!


















































Dzień Rodziny to dla dzieci jedno z najpiękniejszych świąt w roku, dlatego 3 czerwca uczniowie i dzieci z przedszkola zaprosili Rodziców na występ, a następnie do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Nasi Rodzice chętnie przybyli by wspólnie z dziećmi spędzić czas w rodzinnej i miłej atmosferze. Były dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże, bańki mydlane. Na koniec świętowaliśmy przy wspólnym owocowym i zdrowym poczęstunku. Jeszcze raz Wszystkim Rodzicom dziękujemy za przybycie i Życzymy Wszystkiego co Najlepsze.
Piknik został współfinansowany ze środków Gminy Szczucin w ramach zadania publicznego „W zdrowym ciele zdrowy duch”.




























































































































































W ramach kampanii antynikotynowej w szkole realizowane były programy: „Nie pal przy mnie proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”.
Program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, był skierowany do uczniów klas I-III .
Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Uczniowie
poszerzyli wiadomości na temat zdrowia, uświadomili sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznawali sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. Dzieci brały udział w szkolnym konkursie plastycznym na temat – „Nie pal przy mnie proszę”, oraz organizowanym przez PSSE w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystkie prace plastyczne zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej.
Uczniowie ponadto rozwiązywali krzyżówki pt. „Zdrowie” i opowiadali historyjki obrazkowe a także nabywali wiedzę w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz uczyli się zachowań i postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.
Program „Znajdź właściwe rozwiązanie” był adresowany do uczniów klas 5 – 6, a więc w takim przedziale wiekowym, by móc zapobiec pierwszym próbom palenia. Uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć warsztatowo – dyskusyjnych, dotyczących przyczyn wpadania w nałóg nikotynowy, skutków zdrowotnych takiego nałogu oraz nauki asertywności i skutecznego odmawiania zapalenia papierosa. Uczniowie wykonali ponadto plakaty promujące niepalenie, które zostały zaprezentowane wraz z materiałami informacyjnymi na wystawce szkolnej.















