Nr1

Dzień Patrona naszej szkoły

Dnia 16 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Klimczaka. Z okazji 124. rocznicy jego urodzin uczniowie klasy ósmej stworzyli wspaniałą prezentację, którą przedstawili pozostałym uczniom na apelu. Prezentacja zawiera informacje z życia naszego patrona oraz zdjęcia, które pojawiają się w jego biografii. Uczniowie załączyli również skrót filmu z uroczystości poświęcenia sztandaru naszej szkoły. Pod koniec prezentacji uczniowie rozwiązali krótki test online dotyczący faktów z życia Stanisława Klimczaka.

Utworzyliśmy również gazetkę na korytarzu, prezentującą życiorys naszego patrona oraz prace plastyczne uczniów.

W związku z Dniem Patrona został ogłoszony również konkursy:

– Konkurs fotograficzny „Zatrzymaj chwilę w kadrze”. Zachęcamy do rodzinnego tworzenia. Sfotografuj – uchwyć sytuację, nastrój, humor, emocje postaci lub zwierzęcia, możesz też zrobić zdjęcie utrwalające piękno przyrody. 

– Kartka z kalendarza. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie jednej kartki ściennego Kalendarza na 2024 rok (jeden miesiąc).

Oto prace uczniów oraz galeria zdjęć:

„Czarownica u dentysty” – przedstawienie

We wtorek 10 października uczniowie klasy trzeciej wraz z panią Barbarą Czają zaprezentowali przedszkolakom oraz uczniom szkoły przedstawienie pt. „Czarownica u dentysty”. Spektakl w zabawny sposób przedstawił młodym widzom wizytę u stomatologa. Było to bardzo pouczające spotkanie. Odtąd już żadne dziecko nie będzie obawiało się spotkania u dentysty.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Niezwykle smaczna i radosna impreza plenerowa odbyła się na placu przy boisku szkolnym. Spotkanie obfitowało w liczne zabawy „Gorący ziemniak”, zagadki i konkursy w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Uczniowie sadzili i zbierali ziemniaki, rzucali nimi do celu, przewozili ziemniaki na wozach oraz rzeźbili w ziemniaku. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych pieczonek, nad, którymi dzielnie czuwał nasz prezes OSP pan Zbyszek Zaliński. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta. Wspólne rozgrywki były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i propagowania zdrowego stylu życia, a słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy panu Zbyszkowi Zalińskiemu za grillowanie i pieczenie ziemniaków oraz państwu Dorocie i Krzysztofowi Woźniakom za sponsorowanie części poczęstunku.

Dzień Chłopaka

Dnia 29 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Nasi eleganccy Panowie mieli okazję do powalczenia w konkursie na najszybsze ubicie piany, odgadnięcie marek aut, najdłużej utrzymany siad podparty oraz rysowanie się z zamkniętymi oczami! Było dużo zabawy i śmiechu. Dziękujemy pani Barbarze Czai za przygotowanie zabaw, oraz pani Joannie Grzesiak.

Obrazek wyróżniający: pixabay.com