














Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na „Dziewczynę Naj”. Cała społeczność szkolna wzięła udział w głosowaniu wybierając dziewczyny, które są: najładniejsze, najfajniejsze, najbardziej pomocne, najbardziej zabawne, super modnisiami. Zwyciężczynie w poszczególnych kategoriach otrzymały dyplomy i zostały nagrodzone brawami. Wszystkie Panie w tym dniu otrzymały Panów upominki, od Samorządu Uczniowskiego pamiątkowe przywieszki.










Dnia 03.03.2023r. ( piątek ) na Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej Dziewcząt i Chłopców.
Zawodnicy naszej szkoły wzięły udział w rozgrywkach w dwóch kategoriach chłopców i dziewcząt. Drużyna Chłopców w składzie: Konrad Grzegorczyk, Kurnal Wiktor, Alan Warzecha, Kacper Adamczyk, Szymon Czupski, Łukasz Kużdżał, Maciek Machura, Kamil Orszulak, Piotr Wróbel )
zajęła II miejsce. Dziewczęta w składzie: (Amelia Dynak, Lena Klara, Karolina Wójcik, Weronika Mędrek, Oliwia Korzeń, Julia Kurnal, Samanta Pęgiel, Maja Puła i Celina Sołtys ) zajęły również wysokie II miejsce na podium. Brawo dla wszystkich zawodników i zawodniczek naszej szkoły, za trud za walkę. Trzymamy kciuki za obie drużyny na zawodach powiatowych. Powodzenia!




























Dnia 9 marca odbył się finał Gminnego Konkursu Plastycznego pn. „Wielkanoc w polskim domu”. Oto wyniki:
W kategorii „Przedszkola”:
I miejsce – Szymon Sieroń
I miejsce – Adrian Chrabąszcz
I miejsce – Nikodem Szymczyk
I miejsce – Antonina Zając
I miejsce – Wojciech Ciołek
I miejsce – Agata Padykuła
II miejsce – Emilia Górak
II miejsce – Marcel Jachym.
W kategorii „Szkoły Podstawowe” klasy I-IV:
I miejsce – Hubert Stolarz
I miejsce – Magdalena Tąbor
I miejsce – Weronika Zalińska
II miejsce – Jagoda Jachym
II miejsce – Jakub Gaj
II miejsce – Karol Gaj
II miejsce – Maria Kurnal
III miejsce – Wiktoria Makuchowska
Wyróżnienie – Anna Wróbel.
W kategorii klas V – VIII:
I miejsce – Bartosz Tąbor
I miejsce – Wojciech Sieroń
I miejsce – Maja Puła
II miejsce – Konrad Grzegorczyk
Serdecznie gratulujemy!
Fakt posiadania książek na domowej półce jest powodem do dumy, jednak książka, której nikt nie czyta traci swą moc, dlatego też biblioteka szkolna przeprowadziła akcję promującą czytelnictwo pod hasłem „Podaruj książce drugie życie”. Uczniowie naszej szkoły przez określony z góry czas przynosili własne przeczytane książki, które chcieliby wymienić, na inne przyniesione przez kolegów i koleżanki. Akcja ta, której finał miał miejsce 1 marca 2023 roku, spodobała się naszym uczniom, każdy uczestnik miał wiele ciekawych tytułów do wyboru. Ci, którzy wzięli udział w tej wymianie wyszli z biblioteki uśmiechnięci i zadowoleni, a co najważniejsze z nowymi książkami do czytania. Książki dostały drugie życie i będą od teraz sprawiać radość innym czytelnikom. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książek. Biblioteka szkolna życzy miłej lektury!


Plan lekcji dla klas 1 – 8, obowiązujący od 27 lutego 2023r.
Dnia 24.02.2023 ( piątek) na Hali Widowiskowo sportowej w Szczucinie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w piłce siatkowej Chłopców.
Drużyna Chłopców w składzie: ( Patryk Kierys, Kacper Mazur, Filip Woźniak, Bartłomiej Babiec, Marek Dyduła, Kacper Klara, Wojciech Sieroń, Radosław Węgrzyn oraz Patryk Wilk ) wywalczyła III miejsce. Ogromne Gratulacje dla zawodników naszej szkoły za zajęcie wysokiego miejsca na podium, oraz za trud i i siłę walki na zawodach.

























Dnia 17.02.2023 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie odbyły się Gminne Igrzyska Dziewcząt w piłce siatkowej. Uczennice naszej szkoły w tych zawodach wywalczyły II miejsce.
7 dziewcząt dzielnie reprezentowały naszą placówkę w składzie: Małgorzata Drzazga, Klaudia Górak, Wiktoria Klara, Milena Niziołek, Kinga Zalińska, Wiktoria Kupiec oraz Nikola Syper.
Teraz czekają nas zawody powiatowe trzymamy kciuki za nasze zawodniczki i życzymy powodzenia w dalszych sportowych rozgrywkach.























17 lutego w naszej szkole odbyła się prelekcja pracownika KRUS. Zaproszony gość opowiadał o działaniach prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Pan przedstawił również Regulamin XIII Konkursu Plastycznego org. przez KRUS pn. „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.


14 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki. Na korytarzu szkolnym pojawiła się skrzynka na listy i liściki z miłymi życzeniami do kolegów i koleżanek. Uczniowie bardzo chętnie odpowiedzieli na apel Samorządu Uczniowskiego i mieli ubrane akcenty czerwone.









