Nr1

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4.09.2022, tj. poniedziałek.

Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 8.00 w Kościele w Słupcu. Po mszy, o godz. 9.00 zapraszamy uczniów i rodziców na salę gimnastyczną na uroczystą akademię.

W tym dniu autobus dowożący uczniów odjeżdża z pierwszego przystanku w Ziempniowie o godz. 7.30.

Obraz: pixabay

Stypendium socjalne

Od dnia 01.09.2023 r. do 15.09.2023 r. można składać wnioski o stypendium socjalne dla uczniów z Gminy Szczucin.

Stypendium jest zależne od dochodu.

Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 600,00 zł.

Wnioski można odbierać od dnia 22.08.2023 r. w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie ul. Rudnickiego 11, więcej informacji pod numerem telefonu 14 643 51 39

Przypominamy również o możliwości składania wniosków o zasiłek szkolny, który może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.

Udział pocztu sztandarowego w uroczystościach

Dnia 13 sierpnia 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Słupcu. W trakcie mszy parafianie pożegnali dotychczasowego proboszcza – ks. Ryszarda Kapałkę oraz powitali nowego proboszcza – ks. Krzysztofa Migacza.

Mszę Świętą wspólnie sprawowali: ksiądz Dziekan Zygmunt Warzecha, ksiądz-emeryt Ryszard Kapałka oraz nowy Proboszcz ks. Krzysztof Migacz.

Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning pn. „Teenagers’ world”

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasz projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości – nagrodę, która jest przyznawana przez Krajowe Biuro eTwinning. Otrzymują ją nauczyciele, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Jest ona wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi. Dla uczniów jest to ogromna motywacja do dalszej pracy, a dla szkoły prestiż i wyraz otwarcia się na współpracę europejską.

KOJ przyznana naszemu projektowi.

Aby otrzymać Krajową Odznakę Jakości, projekt musi spełniać poniższe warunki:

Współpraca szkół partnerskich:
– działania w ramach współpracy wykraczają poza komunikację;
– szkoły partnerskie pracują razem, realizując wspólne działania;
– partnerzy nie są jedynie odbiorcami informacji;
– działania w ramach współpracy przynoszą wymierne efekty.
Korzystanie z technologii:
– technologia jest wykorzystywana do pomocy partnerom w realizacji ich celów pedagogicznych;
– narzędzia pomagają partnerom i ulepszają ich współpracę.
Założenia pedagogiczne:
– projekt charakteryzuje się oryginalnością tematu;
– wykorzystuje różnorodne metody pedagogiczne;
– uczniowie przejmują inicjatywę;
– uczniowie współpracują z partnerami i wspólnie pracują, stosując różne metody, takie jak zbieranie informacji, rozwiązywanie problemów, badania i praca porównawcza;
– narzędzia pomagają partnerom lepiej współpracować ze sobą.
Integracja z programem nauczania:
– projekt jest osadzony w szkolnym programie nauczania i sylabusach;
– większość pracy nad projektem odbywa się w czasie godzin lekcyjnych;
– integracja projektu z programem nauczania jest wyraźna i jednoznaczna;
– praca nad projektem pozwala uczniom rozwijać swoje umiejętności i kompetencje;
– ramy pedagogiczne projektu zostały wyjaśnione i udokumentowane przez nauczyciela.

Spotkanie z Policjantem

19 czerwca naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komisariatu Policji w Szczucinie – pan Ł. Liguz. Pan policjant rozmawiał z grupą młodszą (uczniowie klas I – IV), a następnie z uczniami starszymi (klasy V – VIII). Pogadanka dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa – w trakcie wakacji, na drodze oraz w cyberprzestrzeni.

Serdecznie dziękujemy panu Policjantowi za poświęcony czas.

Obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego

W hołdzie bohaterom: Obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Dnia 18 czerwca br. w Szczucinie odbyły się obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego, w których uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły: Małgorzata Drzazga, Milena Niziołek i Kacper Klara.

Więcej informacji na stronie: https://szczucin.pl/n,w-holdzie-bohaterom-obchody-160-rocznicy-powstania-styczniowego

Konkurs czytelniczy na „Najlepiej Czytającą Klasę”

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego na „Najlepiej Czytającą Klasę” i „Najaktywniejszego czytelnika” w roku szkolnym 2022/2023 Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, kształtowanie nawyku regularnego czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich. Ocenie konkursowej podlegała aktywność czytelnicza wyrażona liczbą wypożyczonych książek. Tytuł „Najlepiej Czytającej Klasy w roku szkolnym 2022/2023” został przyznany w dwóch kategoriach: -w klasach I – III, to zaszczytne miano zdobyła klasa II, która łącznie wypożyczyła 184 książki. – w klasach IV – VIII, zwyciężyła klasa V, która wypożyczyła łącznie 81 książek. Wyniki w konkursie na „Najaktywniejszego czytelnika w roku szkolnym 2022/2023” przedstawiają się następująco: W klasach I-III: I miejsce – Anna Wróbel – klasa II (41 wypożyczonych książek) II miejsce – Wojciech Padykuła – klasa III (36 wypożyczonych książek) III miejsce – Weronika Klara – Klasa II – (28 wypożyczonych książek) W kategorii klas IV-VIII: I miejsce – Weronika Mędrek – klasa V (22 wypożyczone książki) II miejsce – Julia Kupiec – klasa V (17 wypożyczonych książek) III miejsce – Zuzanna Ćwiek – klasa IV (15 wypożyczonych książek) Gratulujemy laureatom osiągnięcia wysokich wyników czytelniczych. “Czytanie może być fascynująca pasją, a książka najlepszym przyjacielem, jakiego tylko można sobie wymarzyć.”