Dzień Kobiet w przedszkolu i szkole. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, wręczali upominki i kwiaty.

























Dzień Kobiet w przedszkolu i szkole. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, wręczali upominki i kwiaty.

























6 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się dwunasta edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Recytatorskiego, poświęcona postaci słynnego dramaturga Williama Shakespeare’a. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test ze znajomości „Romea i Julii”, a następnie zaprezentować utwór o tematyce miłosnej. Jury oceniało uczestników w pięciu kategoriach: dobór repertuaru, kultura słowa, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, dlatego niemiernie nas cieszy fakt, iż nasza uczennica Julia Kurnal zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy Julio!







We wtorek 5 marca br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili mieleckie Multikino. Klasy VI-VIII uczestniczyły w projekcji filmu “Powstaniec 1863”, który opowiadał o największym zrywie niepodległościowym w historii Polski, czyli powstaniu styczniowym. Ta filmowa adaptacja wydarzeń historycznych była okazją dla uczniów by obserwować przygotowania do zrywu, działania konspiracyjne przeciw zaborcy, a także formowanie się pierwszych oddziałów partyzanckich. Film prezentując pełną odwagi i poświęcenia postawę przodków, która mocno przyczyniła się w późniejsze odzyskanie niepodległości, wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Wyjazd był bardzo ważną lekcją historii i patriotyzmu, budując postawy pełne dumy z przeszłości.



W poniedziałek, 4 marca 2024 roku w naszej szkole obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych oraz upowszechnianie wiedzy wśród uczniów o żołnierzach, którzy walczyli o niepodległość Polski. Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uroczystość ta ustanowiona została 3 lutego 2011 roku przez Sejm RP jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego. W trakcie uroczystego apelu uczniowie klasy VII przedstawili informacje o działalności Żołnierzy Wyklętych, przybliżyli kolegom sylwetki bohaterskich „Niezłomnych”, którzy ginęli za sprzeciwianie się narzuconemu systemowi komunistycznemu i pomimo tego, iż znajdowali się w sytuacji beznadziejnej, byli prześladowali i zdradzani, bez szans na zwycięstwo, pozostali niezłomni. Żołnierze wyklęci – cześć ich pamięci!




















Dnia 29.02 .2024r. ( czwartek ) na Hali Widowiskowo sportowej w Szczucinie, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolonej w Piłce Siatkowej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie:
( Kacper Adamczyk, Szymon Czupski, Łukasz Kużdżał, Kamil Orszulak, Piotr Wróbel, Patryk Kierys, Kacper Mazur, Hubert Mędrek i Filip Woźniak). Zawody zostały rozegrane najbardziej sprawiedliwym systemem „ każdy z każdym”.
Oto wyniki meczów.
Klasyfikacja końcowa:
Stosunek setów:
Jak widać po wynikach poziom gry był bardzo wyrównany, trzy zespoły ze Szczucina, Radwana i ze Słupca miały po tyle samo punktów. Zgodnie z regulaminem Igrzysk Młodzieży Szkolnej, o kolejności zespołów decydował większy stosunek setów w całym turnieju.
Ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce. Bardzo się cieszymy, że po tak wyrównanej walce i takich emocjach, możemy reprezentować naszą szkołę w powiecie. Zawodnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, za trud, ambicję i gratulujemy!!!




































Nasi Chłopcy Najlepsi w Gminie.
W dniu 27 lutego 2024 roku w Szczucinie odbyły się Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej Chłopców.
W zawodach brali udział uczniowie z klas IV – VI. Turniej został rozegrany systemem „ każdy z każdym”. Uczniowie naszej szkoły prezentując wysoki poziom i duże zaangażowanie wygrali wszystkie mecze, zdobywając 1 miejsce na podium.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Pavlo Mytchenko. Klara Szymon, Mazur Karol, Grzegorczyk Konrad, Kurnal Wiktor, Tąbor Bartosz, Warzecha Alan i Machura Maciej.
Gratulujemy!!!



















„Przyjaźń poznaje się po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć. Kochasz, ponieważ kochasz. Kocha się bez przyczyny”
/„Mały książę” Antoine de Saint-Exupéry/
Walentynki to święto sympatii, wzajemnej życzliwości i uśmiechu. To święto zakochanych, a kochać można także książki, jeśli nauczymy się je czytać, rozumieć i przeżywać. Z okazji walentynek biblioteka została ozdobiona czerwonymi serduszkami i przygotowała dla uczniów kilka tematycznych atrakcji. Na drzwiach biblioteki czekały serduszka z literackimi cytatami dotyczącymi miłości i przyjaźni. Przygotowano okolicznościową wystawę książek, których tematyka była związana z uczuciami. Ponadto uczniowie łączyli w pary literackich lub bajkowych bohaterów, brali udział w głosowaniu na ulubioną bajkową parę przyjaciół, rozwiązywali walentynkowe krzyżówki. Na wszystkich odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekała słodka „serduszkowa” niespodzianka. To był naprawdę wyjątkowy dzień, bibliotekę odwiedziło wielu uczniów, a ponieważ miłość niejedno ma imię, uczniowie mieli okazję by zakochać się książkach i czytaniu!



















