Julia Kurnal  w  gronie najlepszych recytatorów Powiśla Dąbrowskiego

 W ostatni piątek kwietnia 2023 roku  w dąbrowskiej bibliotece miał miejsce XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski  im. Marii Kozaczkowej . Honorowy patronat objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. W konkursie wzięło udział 47 dzieci – finalistów ze szkół i bibliotek powiatu dąbrowskiego. Recytatorzy prezentowali po dwa utwory liryczne. Jeden z nich pochodził z twórczości  Marii Kozaczkowej, a drugi z bogatego zbioru noblistki Wisławy Szymborskiej. Zmagania recytatorskie w trzech kategoriach wiekowych obejmujących uczniów klas I-III, IV-VI oraz VII i VIII oceniało trzyosobowe jury pod przewodnictwem Jadwigi Kusior, emerytowanej Dyrektor MBP w Dąbrowie Tarnowskiej. Skład jury dopełniły: Krystyna Ludwicka, córka Marii Kozaczkowej i Katarzyna Łakoma, lokalna poetka.

Niezmiernie się cieszymy, ponieważ nasza uczennica Julia Kurnal znalazła się w gronie najlepszych recytatorów w powiecie dąbrowskim, zajmując trzecie miejsce na podium.

Julio, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content