Nr1

Rekrutacja do przedszkola i I klasy SP

Od 1 marca 2024 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej. Prosimy o zapoznanie się z terminami przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego do 22. lutego 2024r.

Poniżej znajdują się wnioski do pobrania.

WNIOSKI:

Sukcesy Naszych Uczniów w Tenisie Stołowym

Dnia 25.03.2024r. Julia Kurnal reprezentowała naszą szkołę w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży w Tenisie Stołowym w grze indywidualnej.  Zawody odbyły się na Hali Sportowej MOSiR w Tuchowie. Julka na tym Turnieju zdobyła 9 miejsce.

Natomiast 27.03.2024r. sześcioro uczniów z kl, III – VI (Anna Wróbel, Magdalena Tąbor, Maria Kurnal, Wiktor Kurnal, Bartosz Tąbor i Maciej Machura ) wzięło udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym w grze drużynowej i indywidualnej, które odbyły się w Oleśnie.

Chłopcom nie poszło zbyt dobrze, pomimo pięknej gry i wysokich umiejętności, przeciwnicy okazali się dużo lepsi. Natomiast Dziewczęta spisały się na medal. Anna Wróbel najmłodsza uczestniczka Turnieju w grze indywidualnej zajęła 7 miejsce, otarła się o kwalifikację do zawodów Rejonowych. W grze Drużynowej Ania, Madzia i Marysia nie dały się rywalkom zdobywając II miejsce. Podczas rozgrywek dziewczynek emocje sięgały zenitu. Walczyliśmy ze strachem, ponieważ dziewczęta musiały się zmierzyć z przeciwniczkami z kl VI, smutek przeplatał się z radością, nie zabrakło również łez, pomimo wielu trudności udało się wywalczyć upragniony puchar, a na szyjach dziewcząt zawisły srebrne medale. Gratulujemy!!!

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje

Dnia 5 kwietnia 2024 roku w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie  odbyły się eliminacje gminne w ramach kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Spośród uczestników wyłoniono trójkę zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa wiekowa /klasy I-IV/

  1. m. – Wiktoria Makuchowska
  2. m. – Weronika Klara
  3. m. – Maria Kurnal.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału i osiągniętych wyników.

Laureaci Gminnego Konkursu Profilaktycznego!

W czwartek 4 kwietnia 2024 r. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez Burmistrza Szczucina wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczucinie. Głównym celem konkursu skierowanego do uczniów klas I – VIII, w proponowanych trzech kategoriach konkursowych, była promocja zdrowego stylu życia, pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat uzależnień, ukazanie zgubnych skutków używek oraz wskazanie sposobów na mądre i bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu profilaktycznego w kat. klas I-III, pod hasłem. „Wolni od uzależnień” zostali uczniowie naszej szkoły. Oto wyniki: I miejsce – Szymon Sieroń z klasy I I miejsce – Anna Wróbel z klasy III Pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za dodatkową aktywność i piękne prace, a są to: Karol Gaj, Antoni Kupiec, Piotr Drożdż, Jakub Gaj, Fabian Jasiński, Julia Kupiec, Piotr Wróbel. Laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów i zaangażowania!!!

33. Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową Związaną z Okresem Wielkanocy 2024

Dnia 23 marca 2024 r. został rozstrzygnięty 33. Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową Związaną z Okresem Wielkanocy.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące miejsca:

Magdalena Tąbor – II m. (kat. pisanka współczesna)

Jakub Gaj – wyróżnienie (kat. pisanka tradycyjna)

Bartosz Tąbor – wyróżnienie (kat. plastyka – dzieci).

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie SCKiB w Szczucinie: https://sckibszczucin.pl/n,33-regionalny-konkurs-na-pisanke-ludowa-i-plastyke-obrzedowa-zwiazana-z-okresem-wielkanocy

Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo”

Dnia 13 marca odbyła się X edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. W konkursie brało udział 25 zespołów i 53 solistów. Naszą szkołę reprezentowały: Maria Kurnal (kl. IV), Julia Kupiec (kl. VI), Julia Kurnal (kl. VII). Do konkursu uczennice zostały przygotowane przez p. Barbarę Czaję.

Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

Kategoria soliści z klas 3-5:

I miejsce Julia Kupiec

Wyróżnienie Maria Kurnal.

Kategoria soliści z klas 6-8:

II miejsce Julia Kurnal.

Więcej informacji o konkursie: https://dabrowatar.pl/spiew-otwiera-niebo/

Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym na pisankę ludową i plastykę obrzędową pn. „Z tradycją w przyszłość”. Gratulujemy wszystkim sukcesów!

Oto wyniki:

kategoria „Przedszkola”:

I miejsce Antonina Zając

II miejsce Wiktoria Rój

II miejsce Adam Jachym

II miejsce Izabella Rój

III miejsce Marika Gadziała

w kategorii „Szkoły”, klasy I-IV:

I miejsce Karol Gaj

II miejsce Agata Padykuła

II miejsce Antoni Kupiec

II miejsce Szymon Sieroń

III miejsce Wojciech Ciołek

klasy V-VIII:

I miejsce Jakub Gaj

I miejsce Magdalena Tąbor

I miejsce Bartosz Tąbor

II miejsce Maja Puła

III miejsce Wojciech Padykuła

III miejsce Julia Kupiec.

Więcej informacji o konkursie na stronie SCKiB w Szczucinie: https://sckibszczucin.pl/konkursy/protokol-konkursu-plastycznego-z-tradycja-w-przyszloschttps://sckibszczucin.pl/konkursy/protokol-konkursu-plastycznego-z-tradycja-w-przyszlosc

Skip to content