Nr1

Rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej

Od 1 marca 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej. Prosimy o zapoznanie się z terminami przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

Poniżej znajdują się wnioski do pobrania.

Kryteria na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Załączniki:

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w naszej szkole świętowaliśmy nadejście wiosny. Organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski. Na pierwszej godzinie uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili wybrane zajęcia lekcyjne. Na kolejnych lekcjach został zorganizowany pokaz filmu animowanego oraz poczęstunek goframi. Rada Samorządu zorganizowała również Dzień Gofra – uczennice klasy VIII: Klaudia, Dominika i Julia wykazały się umiejętnościami organizacyjnymi, a wraz z pozostałymi uczniami: Mileną, Wiktorią, Gosią, Kacprem i Patrykiem – umiejętnościami kulinarnymi. Po filmie, zorganizowany został Szkolny Konkurs wiedzy ogólnej oraz Szkolny Konkurs plastyczny – ilustracja do filmu.

Chociaż pogoda nie dopisała , nie nudziliśmy się tego dnia w szkole. Okazało się, że Dzień Wagarowicza można niebanalnie spędzić w murach szkoły. Pierwszy dzień wiosny  był bardzo wesoły  i ten nastrój udzielił się wszystkim na długi czas.

Biblioteka szkolna dziękuje za podarowanie książek

Cieszymy się, że nadal są osoby, które potrafią podzielić się z innymi. Biblioteka szkolna kieruje serdeczne podziękowania dla Pani Agnieszki Zając, która przekazała szkolnej bibliotece 33 egzemplarze różnych książek z literatury pięknej dla dzieci. Dzięki takim życzliwym i pożytecznym gestom zbiory biblioteczne wzbogaciły się o nowe ciekawe pozycje i przyczynią się do propagowania czytelnictwa w naszej szkole. Pięknie dziękujemy!

Wyjazd do kina klas 7-8

W dniu 15 marca 2023 r. uczniowie klas 7-8 wraz z opiekunami p. Pauliną Wróbel oraz p. Joanną Grzesiak udali się do Multikina w Mielcu na projekcję filmu pt. „Filip”. Akcja produkcji w reżyserii Michała Kwiecińskiego osadzona została w czasie II wojny światowej. Główny bohater Filip, młody polski Żyd, którego rodzina i ukochana Sara zginęli w warszawskim getcie, pragnie żyć, mimo czyhającego na każdym kroku niebezpieczeństwa. Filip traktuje swoje pochodzenie jako duży ciężar, zmaga się z ciągłym napięciem, poczuciem zagrożenia i samotnością. „Filip” jako niebanalny przykład kina historycznego dostarczył wielu niezapomnianych emocji, pokazał, że w trakcie wojny ważne były nie tylko wielkie patriotyczne uczucia, ale również przyjaźń, miłość i troska wobec najbliższych, a także wpływ ludzi i wydarzeń na jednostkę. Wspólna lekcja historii w nieco innym wydaniu na pewno pozostanie w pamięci uczniów.

Kolejny sukces Julii!

17 marca w Domu  Kultury w Szczucinie miał miejsce XXIV Gminny Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej. Naszą szkołę reprezentowały: Marysia Kurnal i Magdalena Tąbor z kl. 3 oraz uczennica kl. 6 Julia Kurnal. W recytatorskich zmaganiach wzięło udział 32 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Szczucin, dlatego bardzo nas cieszy fakt, iż jury wysoko oceniło recytację Julii, która w kategorii kl. 4 – 6 zajęła zaszczytne pierwsze miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w konkursie powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Julio, gratulujemy z całego serca i trzymamy kciuki!!!

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Dziewcząt i Chłopców w tenisie stołowym w grze indywidualnej

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Dziewcząt i Chłopców w tenisie stołowym w grze indywidualnej
Dnia 20 marca 2023r. na Hali Sportowej w Oleśnie odbyły Powiatowe Igrzyska Młodzieży w tenisie stołowym w grach indywidualnych. W Turnieju uczestniczyła Młodzież (dziewczęta i chłopcy) z klas VII i VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Kupiec, Wiktoria Klara, Bartłomiej Babiec, Wojciech Sieroń, Radosław Węgrzyn oraz Patryk Wilk.
W kategorii dziewcząt Wiktoria Klara wywalczyła 7 miejsce natomiast Wiktoria Kupiec 8 miejsce.
W kategorii chłopców Wojciech Sieroń zajął 14 miejsce a Radosław Węgrzyn 16 miejsce.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży w p. siatkowej Dziewcząt

We czwartek 16 marca 2023r. na Hali Sportowej Im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce siatkowej Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 6 szkół z Powiatu Dąbrowskiego. ( SP Szczucin, ZSP Słupiec, SP Radgoszcz,  SP Dąbrowa Tarnowska, SP Olesno, SP w Nieczajnie Górnej ) W turnieju uczestniczyły dziewczęta z klas VII i VIII w składzie: Wiktoria Kupiec, Nikola Syper, Małgorzata Drzazga, Wiktoria Klara, Milena Niziołek, Klaudia Górak oraz Kinga Zalińska.

Dziewczęta w tych zawodach grały na bardzo wysokim poziomie, mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach systemem „ każdy z każdym” Zawodniczki naszej szkoły wyszły z grupy z I miejscem i w półfinale spotkały się z naszym gminnym przeciwnikiem ze szkołą podstawową ze Szczucina. Mecz był bardzo wyrównany, pomimo świetnej gry przegrały 24:26 oraz 25:27 dosłownie dwoma punktami w obu setach. W rywalizacji o brązowy medal dziewczęta walczyły z zespołem z naszej grupy ze szkołą z Olesna. W tym ostatnim meczu również pokazały swoją bardzo dobra grę wygrywając po raz drugi z tą drużyną w tych zawodach. Ostatecznie dziewczęta zajęły III miejsce w tym Turnieju. Ogromne brawa dla naszych dziewcząt,

serdecznie Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

– gry indywidualne

– gry drużynowe

14 marca bieżącego roku w Oleśnie odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym ( dziewcząt, chłopców ) w grach indywidualnych oraz grach drużynowych.

Naszą szkołę reprezentowało 3 chłopców ( Kacper Adamczyk, Piotr Wróbel, Maciej Machura) oraz 3 dziewczęta ( Julia Kurnal, Oliwia Korzeń, Samanta Pęgiel ).

Zawodnicy godnie reprezentowali naszą szkołę w tych zawodach, ale niestety nie udało się wywalczyć upragnionych medali i pucharów dla naszej szkoły.

Po zaciętych meczach indywidualnych Julia Kurnal wywalczyła 8 miejsce, natomiast Piotr Wróbel 9 miejsce.

W grach drużynowych drużyny naszej szkoły odpadły w pierwszej rundzie rozgrywek, trafiając na dużo mocniejszego przeciwnika.

Zasiłek szkolny

Burmistrz Szczucina przypomina o możliwości składania wniosków o jednorazowy zasiłek szkolny dla ucznia. Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego – np. ciężka choroba ucznia lub rodzica, śmierć jednego z rodziców lub pożar, powódź, utrata mienia. Wnioski można składać w nieprzekraczalnym terminie 2 miesięcy od zdarzenia losowego. Więcej informacji pod numerem telefony 14 643 51 39.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

9 marca i 10 marca na Hali Sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta naszej szkoły w składzie: Amelia Dynak, Lena Klara, Karolina Wójcik , Weronika Mędrek, Ilona Zalińska, Oliwia Korzeń, Julia Kurnal, Samanta Pęgiel, Maja Puła, Celina Sołtys wywalczyły tytuł w- ce Mistrza Powiatu. Nasze zawodniczki w finale przegrały tylko ze SP w Szczucinie zajmując II miejsce. Natomiast drużyna chłopców w składzie: Konrad Grzegorczyk, Wiktor Kurnal, Bartosz Tąbor, Kacper Adamczyk, Krzysztof Chudy, Szymon Czupski, Maciej Machura, Kamil Orszulak, Piotr Wróbel zajęła III miejsce. W półfinale chłopcy zmierzyli się z SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, mecz był bardzo wyrównany i niestety naszym chłopcom zabrakło trochę szczęścia, tylko 2 punkty zaważyły o wyniku meczu. Podsumowując drużyna chłopców i dziewcząt dzielnie reprezentowały naszą szkołę na tych zawodach zajmując wysokie miejsca na podium. Bardzo się cieszymy ze sportowych sukcesów naszych uczniów i Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Skip to content